Програміст Google створив нейромережу, яка може знайти предків-жертв Голокосту за фотографією

27 червня 2022, 13:17
Стартова сторінка проекту From Number to Names (Фото:скріншот НВ)

Стартова сторінка проекту From Number to Names (Фото:скріншот НВ)

Даніел Патт, інженер-програміст, що працює в Google, розробив штучний інтелект, який зіставляє обличчя із зображеннями сотень тисяч людей, які пережили чи стали жертвами Голокосту.

Патт створив платформу From Number to Names (N2N), що сканує фотографії людей, які жили в період Голокосту і «з'єднує» їх з людьми, які живуть сьогодні.

Щоб знайти предків, потрібно завантажити фотографію особи на сайт. Потім ШІ просканує зображення, завантажені на платформу, та видасть до 10 варіантів, на яких, на думку нейромережі, можуть бути ваші родичі.

Відео дня

Патт зазначає, що ШІ необов'язково видасть 100% інформацію; він пояснює, що система лише видає зображення зі схожими людьми, проте немає жодної гарантії, що на них будуть ваші родичі.

Програміст розраховує розширити свою базу даних: для цього він намагається налагодити співробітництво з благодійними організаціями, школами, дослідницькими інститутами та музеями.

Інженер, який живе у Нью-Йорку, працював над проектом з 2016 року. Він вирішив присвятити себе цьому після відвідин Музею історії польських євреїв POLIN у Варшаві; троє з чотирьох його бабусь та дідусів пережили Голокост, і тепер він хоче допомогти своїй бабусі знайти фотографії її родичів, убитих нацистами.

Показати ще новини
Радіо NV
X