Газети передбачали глобальне потепління ще 106 років тому

17 серпня 2018, 17:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У новозеландських архівах виявили газети, які попереджали про глобальне потепління в серпні 1912 року.

14 серпня 1912 року газета Rodney and Otamatea Times надрукувала напрочуд прозорливий абзац в розділі "Наукові замітки і новини", повідомляє Science Alert.

У короткій замітці попереджали, що атмосфера Землі змінюється через те, що світові економіки нарощують виробництво викопних видів палива.

Відео дня

"Споживання вугілля впливає на клімат", - йдеться в невеликому заголовку.

"Печі в світі тепер спалюють близько 2 мільярдів тонн вугілля на рік. Коли вугілля спалюється, об'єднуючись з киснем, він щорічно додає до атмосфери близько 7 мільярдів тонн вуглекислого газу. Це, як правило, робить повітря більш ефективною ковдрою для Землі і піднімає її температуру. Ефект може бути значним протягом декількох століть", - йшлося в замітці.

Це приголомшливо стисле пояснення того, як люди сприяли потеплінню атмосфери Землі.

Схожий текст був опублікований місяцем раніше, 17 липня 1912 року, в австралійському Braidwood Dispatch. До цього дуже схожа згадка про наслідки спалювання вугілля виявилися у виданні Popular Mechanics за березень 1912 року. Фактично, журналісти відстежили наукову дискусію про вплив вугілля на нашу атмосферу аж до 1850-х років.

На жаль, сьогодні мало що змінилося: людство споживає понад 5,3 млрд тонн вугілля щорічно. У той час, як темпи видобутку вугілля сповільнюються в США, вони ростуть в країнах, що розвиваються, особливо в зростаючих економіках Індії та Китаю. Ця діяльність веде до руйнівних наслідків для екосистем Землі і для тих, хто намагається дихати в забруднених районах.

Раніше НВ повідомляло, що 18 квітня 2017 року атмосферні рівні вуглекислого газу досягли антирекордного показника 410 частин на мільйон. Відзначимо, безпечним рівнем СО2 в атмосфері вважається 350 частин на мільйон.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X