Газети передбачали глобальне потепління ще 106 років тому
У новозеландських архівах виявили газети, які попереджали про глобальне потепління в серпні 1912 року.
14 серпня 1912 року газета Rodney and Otamatea Times надрукувала напрочуд прозорливий абзац в розділі "Наукові замітки і новини", повідомляє Science Alert.
У короткій замітці попереджали, що атмосфера Землі змінюється через те, що світові економіки нарощують виробництво викопних видів палива.
"Споживання вугілля впливає на клімат", - йдеться в невеликому заголовку.
"Печі в світі тепер спалюють близько 2 мільярдів тонн вугілля на рік. Коли вугілля спалюється, об'єднуючись з киснем, він щорічно додає до атмосфери близько 7 мільярдів тонн вуглекислого газу. Це, як правило, робить повітря більш ефективною ковдрою для Землі і піднімає її температуру. Ефект може бути значним протягом декількох століть", - йшлося в замітці.
Це приголомшливо стисле пояснення того, як люди сприяли потеплінню атмосфери Землі.
Схожий текст був опублікований місяцем раніше, 17 липня 1912 року, в австралійському Braidwood Dispatch. До цього дуже схожа згадка про наслідки спалювання вугілля виявилися у виданні Popular Mechanics за березень 1912 року. Фактично, журналісти відстежили наукову дискусію про вплив вугілля на нашу атмосферу аж до 1850-х років.
На жаль, сьогодні мало що змінилося: людство споживає понад 5,3 млрд тонн вугілля щорічно. У той час, як темпи видобутку вугілля сповільнюються в США, вони ростуть в країнах, що розвиваються, особливо в зростаючих економіках Індії та Китаю. Ця діяльність веде до руйнівних наслідків для екосистем Землі і для тих, хто намагається дихати в забруднених районах.
Раніше НВ повідомляло, що 18 квітня 2017 року атмосферні рівні вуглекислого газу досягли антирекордного показника 410 частин на мільйон. Відзначимо, безпечним рівнем СО2 в атмосфері вважається 350 частин на мільйон.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.