Хакерський алгоритм допоміг розшифрувати древній "лист диявола"

11 вересня 2017, 10:15
Італійські програмісти розшифрували диявольський рукопис XVII століття за допомогою знайденого в мережі DarkNet алгоритму

Цей текст був написаний католицької черницею з використанням шифру на основі декількох алфавітів, пише Daily Mail.

Італійська черниця Марія Кроссіфіса де Консепсьон з монастиря бенедиктинського ордена на Сицилії, як стверджували її сучасники, була одержима дияволом. Судячи з усього, жінка знала кілька мов, в тому числі і мертві. Це допомогло їй створити шифр, який не могли розгадати більше трьохсот років. У шифрі використовувалися символи як мінімум з п'яти алфавітів.

Відео дня

"Ми чули про програмне забезпечення, яке, на нашу думку, використовується спецслужбами для розшифровки переговорів. Ми знайшли цей алгоритм і використовували його для давньогрецького, арабського, рунічного алфавіту, а також для латиниці і стародавнього письма єзидів. Виявилося, що текст справді диявольський", - сказала Даніела Абате, провідний автор дослідження.

Програма, яку дослідники виявили в мережі DarkNet, знайшла повторювані символи, співвіднесла їх з відомими символами різних алфавітів і вивела певні закономірності.

Група вчених змогла перекласти 15 рядків тексту. У ньому, судячи з усього обговорювалися відносини між людьми, Богом і дияволом. Зокрема, там було написано, що "Бог був винайдений людиною". Також в перекладеному фрагменті згадуються Вельзевул і назва річки міфологічної річки Стікс. Проте, велика частина тексту безладна. Судячи з цих уривків тексту, сестра Марія страждала на шизофренію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X