Дивна форма. У Мексиці випадково знайшли гробницю, якій більше тисячі років

5 квітня 2021, 08:05

Гробниця, яка датується приблизно 300 роком до нашої ери, була виявлена в місті Тепеяуалько, поблизу археологічного пам’ятника Кантона, на південному сході Мексики.

Могила була виявлена випадково жителями міста, які збирали базальтові породи для будівництва.

Вони подумали, що загиблі можуть бути жертвами злочинів, і зателефонували в органи влади. Далі були розкопки, і археологи підтвердили, що це стародавнє поховання, а не місце злочину.

Відео дня

Споруда має форму усіченого конуса висотою близько півтора метрів і діаметром трохи менше одного метра. Стіни зроблені з місцевого каменю, який був оброблений і відполірований з боку, зверненого до гробниці, в той час як зовнішня сторона залишена природною.

Фрагменти кераміки, витягнуті з гробниці, відносяться до типів Тезонтепек Рохо і Паюка Рохо, які датують поховання періодом 300 м до н.е. — 50 г. н.е.

На жаль, оскільки в цьому районі протягом десятиліть добувалися будівельні матеріали, гробниця була пошкоджена, а сховище обрушилося. Залишки другої гробниці в формі усіченого конуса були знайдені в декількох метрах від неї, але вона була повністю зруйнована в результаті видобутку каменю, ніяких останків знайдено не було.

У той же час, в першій гробниці були знайдені кістки чотирьох молодих людей. Череп одного з них був змінений за рахунок плоскої прямої деформації: сплющений в задній частині черепа і сплющений на лобі.

На піку свого розвитку (600−900 роки нашої ери) в Кантоні, за оцінками, проживало близько 100 000 чоловік. Кантона повністю асиметричний і тому унікальний серед давніх міст Мексики. Від сітки вулиць до пірамід і майданчиків для гри в м’яч — нічого не повторюється і не розміщується рівномірно.

Виявлення системи поховань в формі усіченого конуса на південь від Кантони дозволяє зробити висновок про те, що вже з перших фаз заселення доіспанського міста воно займао велику територію, і мігранти селилися на периферії.

Раніше НВ писав, що в Мексиці в місті Екатепек-де-Морелос знайшли тунель ацтеків, прикрашений різьбленням і розписами. На тунель натрапили робітники, які будували автобусну зупинку.

Тунель був побудований за часів імператора Монтесуме I і пов’язаний з богом води і родючості - Тлалоком, запевняють археологи.

Представники Мексиканського інституту антропології та історії відзначили, що стіна була прикрашена кількома наскельними малюнками і статуями, вони вважаються «величезною археологічної цінністю в місті Екатепек-де-Морелос в центральному штаті Мексики».

Біля стіни знайшли 11 різьблених зображень, а також те, що колись було дерев’яними воротами. Серед інших знахідок: артефакти зі скла, порцеляни, майоліки, на додаток до залишків статуй. Однак найбільше хвилювали археологів зображення, пов’язані з ацтекським богом води і родючості - Тлалоком.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X