Блакитна кров. Бідність може впливати на ДНК людини

6 квітня 2019, 19:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з США та Канади встановили, що між соціально-економічними умовами розвитку людини і змінами в її генетичному коді може існувати зв'язок.

Нове дослідження демонструє, що бідність впливає на ДНК і може змінити близько 8% генома людини, що залишиться на все життя. Про це повідомляє Science Alert.

Американські і канадські вчені проаналізували статистику розвитку ДНК майже 500 учасників дослідження. За їхніми даними, соціально-економічний статус модифікує гени людини. Цей процес відомий як епігенетика - зміни генів або клітин організму, які не викликані послідовністю ДНК.

Відео дня

Повідомляється, що цей процес не змінює те, як гени кодуються, але включає деякі хімічні зміни в ДНК, що запобігають або викликають перенесення генетичної інформації. Зокрема, експерти помітили додавання метилу до групи генів, що може змінити процес обміну генетичною інформацією між ДНК і РНК.

Згідно з цим феноменом, все, від подій у несвідомому дитинстві до дитячих травм, може змусити ваш організм змінити гени. Наслідки таких змін можуть вплинути на когнітивний розвиток людини або навіть викликати "розлади аутичного спектру".

Тому, вчені знайшли зв'язок між дорослішанням у бідності і значним погіршенням здоров'я людини через зміни в ДНК.

Крім прямих зв'язків, коли на здоров'я впливають неякісне харчування, доступ до освіти і медичного обслуговування, на генетичному рівні бідність може привести до хронічних запальних процесів, зниження клітинного імунітету і підвищенню резистентності до інсуліну.

Надалі дослідники планують довести, що генетичні зміни людей, які росли у бідності, змушують їх страждати все подальше життя.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 1,2 млрд людей по всьому світу витрачають щодня менше одного долара.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X