Голландські вчені створили "атомний" жорсткий диск

19 липня 2016, 16:19
Дослідники з Делфтського університету в Нідерландах створили найменший жорсткий диск, в якому кожен атом містить 1 біт інформації

Ємність носія, який налічує 96 нанометрів в ширину і 126 нанометрів у висоту, становить 1 кілобайт (8000 біт). Голландським вченим вдалося досягти щільності запису інформації в 500 терабіт на квадратний дюйм (6,45 квадратних сантиметрів). Це в сотні разів більше, ніж у сучасних носіїв.

Відео дня

"У теорії така щільність зберігання інформації дозволить розмістити усі книги, що були написані людством, на одній поштовій марці", - говорить провідний дослідник проекту Сандер Отто.

Для створення пристрою голландські вчені розмістили атоми хлору на мідній поверхні. Кожен біт складається з двох позицій на поверхні, що утворена атомами міді, і одного атома хлору, який можна переміщати по цих позиціях за допомогою голки скануючого тунельного мікроскопа. Положення атома визначає, що міститься у комірці: "1" або "0". Пам'ять розбита на блоки по 64 біта.

Дослідники відзначають, що дана розробка обіцяє великі перспективи з точки зору зменшення розмірів носіїв інформації. Тим не менше, незабаром практичне застосування їй навряд чи знайдеться. За словами Отто, в нинішньому вигляді пам'ять може використовуватися в умовах вакууму при температурі близько -196 градусів Цельсія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X