Гнів вулкана. Встановлена причина занепаду цивілізації індіанців майя

20 квітня 2016, 14:01
Задовго до приходу європейців індіанці майя переживали період культурних потрясінь і політичної нестабільності. Голландські вчені стверджують, що причиною для цього стало виверження вулкана Ель-Чічон, що сталася в VI столітті нашої ери

Дану теорію висунув науковий співробітник Утрехтського університету Кіс Нурен. Він вивчив зразки тефри (відкладення матеріалу, викинутого вулканом) на території, де раніше мешкали майя, і припустив, що вони з'явилися в результаті масштабного виверження Ель-Чічона. За словами Нурена, швидше за все виверження відбулося в 540 році нашої ери.

Відео дня

В останній раз виверження цього вулкана відбувалося в 1982 році. Воно призвело до значних руйнувань та загибелі 2000 чоловік. Однак, на думку голландського дослідника, виверження 540-го року було куди більш сильним. Воно могло призвести до деградації навколишнього середовища і занепаду регіону, які негативно позначилися на розвитку цивілізації майя.

В полярних льодах збереглися сліди масштабного виверження вулкана, що сталося в 540 році. Вважалося, що їх залишив вулкан Ілопанго в Сальвадорі. Однак дослідження Нурена зробили Ель-Чічон не менш імовірним кандидатом. Чи пов'язаний він з виверженням, яке було настільки великим, що залишило слід в льодах, може показати хімічний аналіз зразків, зібраних Нуреном. Однак його ще належить зробити.

Показати ще новини
Радіо NV
X