Глобальне вимирання. Кожному третьому виду тварин загрожує зникнення - вчені

11 липня 2017, 07:10
Експерти вважають, що 30% видів живих істот на Землі зараз знаходяться "на прямому шляху до вимирання"

Масштаби зникнення видів зараз можна порівняти з тими, які були 65 мільйонів років тому, коли вимерли динозаври, пише Phys.org.

Мексиканські дослідники підрахували, що загроза вимирання нависає над приблизно 41 відсотком усіх видів земноводних і 26 відсотками всіх ссавців, за даними Міжнародного союзу охорони природи, який підтримує список під загрозою і зникаючих видів. Вчені звертали увагу не тільки на рідкісні, але і на порівняно поширені види тварин. Наприклад з'ясувалося, що ареали проживання багатьох видів ссавців скоротилися на 30% і більше за останні сто років.

Відео дня

За даними екологів, за часів, що передували домінуванню людини, кожні сто років зникало приблизно по два види ссавців на кожні десять тисяч видів, які існували в той час. За останні кілька століть ця цифра зросла в 114 разів. З XIX століття зникло стільки ж видів, скільки раніше зникало за десять тисяч років.

Найсильніше постраждали великі ссавці, що живуть на південному сході Азії і в тропічній Африці, а також на сході США і на заході Європи. За оцінками вчених, через 20-30 років ситуація може різко погіршитися.

"Масові втрати популяцій і видів... це прелюдія до зникнення багатьох видів і скорочення тих природних систем, які роблять цивілізацію можливою", - підкреслив провідний автор нового дослідження, Херардо Себаллос з Національного автономного університету Мексики.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи назвали нову причину вимирання мамонтів. За новою версією, великі тварини вимерли через різке підвищення рівня вологості.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X