Геологи уточнили вік ядра Землі і швидкість його росту

8 жовтня 2015, 16:59
Міжнародна група геологів уточнила вік і виміряла швидкість росту твердого металевого ядра всередині нашої планети, повідомляє N+1 з посиланням на журнал Nature

Зокрема, група вчених встановила, що земне ядро утворилося 1-1,5 мільярда років тому, проте воно не є "статичним" - за рік його радіус збільшується приблизно на 1 міліметр. Саме ж ядро знаходиться на глибині 3 тисячі кілометрів.

Відео дня

Раніше вчені припускали, що вік ядра становить від 0,5 до 2 мільярдів років. Незважаючи на те, що зменшення проміжку на перший погляд не здається надто істотним, нові дані дозволяють спростувати безліч моделей, які описують динаміку земної мантії.

Читайте також у розділі Наука:

Крім того, геологи змогли оцінити, з якою швидкістю мантія втрачає енергію. Ця оцінка може стати в нагоді для майбутніх досліджень, наприклад, Марса, адже чому червона планета втратила своє магнітне поле, науковцям незрозуміло досі.

Ядро Землі є центральною та найбільш глибокою частиною планети Земля, імовірно воно складається із залізо-нікелевого сплаву з домішкою інших елементів, середній радіус сфери - 3500 км.

Нагадаємо, що все ж інформації про ядро дуже мало, вона отримана непрямими геофізичними або геохімічними методами, а зразки речовини ядра недоступні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X