Щастя стоматолога. Що спільного між вашими зубами та галактикою у далекому космосі

Вчені виявили фтор у галактиці NGP-190387 — вона знаходиться так далеко, що світлу, яке виходить від галактики, знадобилося б 12 млрд років, аби досягти Землі (Фото:ESO/M. Kornmesser)
Міжнародна команда вчених виявила фтор у газових хмарах галактики, розташованої за 12 мільярдів світлових років від Землі. Це найдальша подібна знахідка.
«Ви всі — зоряний пил. Вас не було б тут, якби не вибухнула зірка, адже хімічні елементи — вуглець, азот, кисень, залізо, все, що необхідно для еволюції та життя, — не було створено одразу. Зірки загинули, щоб ви могли перебувати тут і зараз» — ця поетична цитата американського астрофізика Лоуренса Крауса, яку він виголосив на конференції, організованій Міжнародною асоціацією атеїстів у 2009 році, ідеально підходить як епілог до якоїсь науково-фантастичної чи освітньої книги про космос.
Однак найцікавіше в ній те, що це чиста правда. Буквально кожен елемент нашого тіла можна знайти у Всесвіті. І ми знову переконалися в цьому.
Дослідники з Європейської південної обсерваторії виявили фтор у великих газових хмарах далекої галактики, який сформувався, коли нашому Всесвіту було лише 1,4 млрд років. Це відкриття допоможе вченим зрозуміти, як цей елемент формується у космосі, а також краще оцінити весь життєвий цикл давніх зірок.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.