Форт для слонів. У Єгипті знайшли 2300-річну фортецю

5 січня 2019, 09:07

Команда археологів з Польщі та США виявила в Єгипті 2300-річний форт, який захищав древній порт Береніс і був потрібен для перевезення слонів.

Захисна споруда була побудована за часів правління династії Птолемеїв, нащадків одного з генералів Олександра Македонського, пише Live Science .

"Подвійна лінія стін захищала західну частину фортеці, в той час як однієї лінії було досить для укріплень на сході і півночі. Квадратні вежі були побудовані по кутах і в стратегічних місцях, де з'єднувалися ділянки стін", - відзначили археологи Марек Возняк і Джоанна Радковська.

Відео дня

Західна частина форту, що складається з подвійних стін, звернена всередину країни, що говорить про те, що захисники були особливо занепокоєні нападом з цього напрямку, впевнені представники Польського центру середземноморської археології в Варшавському університеті.

Найбільша і найбільш укріплена частина фортеці Береніс є комплексом довжиною близько 160 метрів і шириною 80 метрів, що складається з трьох великих внутрішніх дворів і кількох пов'язаних з ними споруд, що утворюють замкнутий укріплений комплекс з майстерень і магазинів. Найбільш вражаючим аспектом фортеці є її архітектура, сказав Марек Возняк, який окремо підкреслив в інтерв'ю, що "добре виконана монументальна архітектура, покрита і захищена пісками, воістину дивовижна".

У воротах фортеці археологи виявили вирубаний в скелі колодязь і низку стоків і басейнів, які збирали, зберігали та розподіляли як грунтові, так і дощові води. Два найбільших басейни, можливо, мали загальну ємність більше 17 000 літрів. Факт збирання дощової води передбачає, що в Беренісі був більш вологий клімат, ніж зараз.

На південній стороні північній оборонної стіни, на древній сміттєзвалищі, археологи виявили теракотові статуетки, монети і шматок черепа слона.

Історичні записи показують, що Береніс був частиною ланцюжка портів, побудованих уздовж Червоного моря, щоб допомогти забезпечувати військовими слонами армії Птолемеїв, сказав Возняк. У 2014 році генетичне дослідження показало, що Птолемеї, ймовірно, імпортували своїх слонів з Еритреї в Східній Африці. Череп слона підтверджує це припущення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X