Виживає найсильніший. Як аварія на ЧАЕС допомогла біологам відстежити еволюцію жаб

5 жовтня, 07:17
Ексклюзив НВ
Еволюція жаб (Фото:Germán Orizaola/Pablo Burraco)

Еволюція жаб (Фото:Germán Orizaola/Pablo Burraco)

Зона відчуження Чорнобильської АЕС у Київській області давно стала одним із найбільших закритих заповідників у Європі, привертаючи увагу вчених із усього світу. Нове дослідження іспанських біологів проливає світло на еволюцію жаб у Чорнобилі.

Офіційно, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник було засновано у 2016-му, хоча багато років до цього вчені досліджували екосистему українського Полісся після вибуху на ЧАЕС.

Відео дня

Наприклад, 1998-го до Зони відчуження завезли 31 особин коней Пржевальського (10 самців та 18 самок) з іншого біосферного заповідника Асканія-Нова у Херсонській області. До 2018 популяція цих тварин досягла 150 особин.

Сьогодні у цьому заповіднику також мешкають зубри, вовки, рисі, бурі ведмеді, норки, горностаї та інші тварини, багато з яких занесено до Червоної книги України.

Під час окупації Київської області на початку 2022-го вчені заявляли, що дослідження тварин та рослин у Чорнобильському заповіднику опинилися під загрозою. Проте, вже за кілька місяців Україна повернула контроль над цією територією.

Днями іспанські біологи опублікували результати нового дослідження про незвичайні еволюційні особливості жаб, які допомогли цим тваринам адаптуватися до нових умов довкілля.

Показати ще новини
Радіо НВ
X