Електронні сигарети б'ють по легеням не гірше звичайних

9 грудня 2015, 14:11
Вчені з Гарвардської школи громадського здоров'я Чана з'ясували, що в більшості ароматизованих електронних сигарет використовується речовина, яка може призводити до попкорнової хвороби легень

Діацетил. Так називається речовина, яка, за даними американських вчених, міститься більш ніж в 75% ароматизованих електронних сигарет і рідинах для їх заправки. Крім неї в сигаретах міститься ацетоїн і 2,3-пентандіон. Американська Асоціація виробників екстрактів і ароматизаторів визнає, що ці речовини несуть в собі загрозу розвитку респіраторних захворювань на робочому місці.

Відео дня

Під час своїх досліджень вчені протестували 51 різновид електронних сигарет і рідин. В ході випробувань кожна сигарета розміщувалась в закриту камеру і підключалася до пристрою, який пускав через неї струмінь повітря. Цей процес тривав 8 секунд і повторювався кожні 15-30 секунд. Повітряний струмінь піддавався аналізу.

Випробування показали, що в 47 видах електронних сигарет з 51 міститься, як мінімум, одна з вищезазначених речовин. Діацетил був виявлений у 39 випадках, ацетоїн – у 46, а 2,3-пентандион - у 23-х.

"Оскільки більшість питань, пов'язаних зі шкодою електронних сигарет, зосереджено навколо нікотину, є ще багато чого, що ми не знаємо про ці пристрої. Крім нікотину, вони також містять компоненти, що сприяють розвитку раку, такі як формальдегід, і, як показує наше дослідження, у них також присутні речовини, що шкодять легеням", - говорить один з авторів дослідження професор Девід Крістіані.

Зв'язок між діацетилом і попкорновою хворобою легень була виявлена давно. Хвороба отримала своє "прізвисько" через те, що про неї стало широко відомо після ряду випадків захворювання серед працівників підприємства компанії Gilster-Mary Lee, на якому вироблявся попкорн для мікрохвильовок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X