ЕКА випустило наймасштабнішу зоряну карту в історії

30 квітня 2018, 09:16

Європейське космічне агентство виклало у вільний доступ другий реліз своєї програми Gaia - наймасштабнішої зоряної карти за всю історію людства, повідомляє AIN.UA.

У цій базі містяться дані про розташування і яскравість 1,7 млрд зірок галактики Чумацький шлях і прилеглих галактик.

У ній також є дані про відстані, паралакси, рух і колір 1,3 млрд зірок, що базуються на 22 місяцях спостережень - з липня 2014 по травень 2016 року.

Відео дня

Є кілька способів вивчати цю добірку даних. Програма Gaia Sky 2.0.0 є 3D-візуалізацією нічного неба і працює на комп'ютерах на Windows, Linux і Mac OS.

Є її версія для віртуальної реальності - Gaia Sky VR, яка працює на кількох шоломах віртуальної реальності. Є й окремий додаток GaiaVR, яке працює на обладнанні HTC Vive. Посилання на всі ці програми є в офіційному релізі агентства.

Одна з візуалізацій, побудована на даних Gaia - 360-градусна панорама Чумацького шляху.

Проект Gaia було запущено у грудні 2013 року. ЄКА планує продовжити термін його дії мінімум на п'ять років. Перший набір даних, який базується на одному році спостережень, було опубліковано в 2016 році, в ньому містилися дані про 2 млн зірок.

Нагадаємо, у вересні ЄКА планує відправити до Полярної зірки дані інтернет-опитування, в якому користувачам пропонується дати "просту відповідь на просте запитання" - "Як наші нинішні екологічні взаємодії формують майбутнє".

Показати ще новини
Радіо NV
X