Із книг Жюля Верна та легенд про русалок. У Китаї вимерли легендарні дюгоні

24 серпня, 22:00
Дюгоні - великі, але миролюбні морські жителі (Фото:padi282956@gmail.com/Depositphotos)

Дюгоні - великі, але миролюбні морські жителі (Фото:padi282956@gmail.com/Depositphotos)

Опитування мешканців китайських прибережних районів у місцях, де зазвичай водилися дюгоні, показали, що за останні 22 роки цих величних тварин ніхто не бачив.

Спільне китайсько-британське дослідження показало, що дюгонів не бачили в їх звичних місцях проживання вже кілька десятиліть. Це означає, що вони вимерли або їх залишилося настільки мало, що вони не зможуть підтримати чисельність популяції.

Відео дня

Вчені виявили лише три згадки про дюгонів останнім часом, незважаючи на те, що раніше біля узбережжя Китаю морських ссавців бачили нерідко.

Ця тварина мала охоронний статус з 1988 року, коли вперше було відзначено різке скорочення популяції через безконтрольний вилов. На дюгонів полювали через їхнє м'ясо, жир і кістки.

Дюгоні - унікальні травоїдні морські ссавці. Їхня вага становить 500 кг, а окремі особини доходили і до 600 кг. Незвичайність дюгонів у тому, що, незважаючи на свої габарити, вони вважаються вкрай миролюбними створіннями.

Зустрічі з дюгонями справляли на людство велике враження. Так, саме ці тварини, на думку більшості дослідників, були прообразом русалок. Сама назва "дюгонь" походить з малайської мови і означає орська діва".

Дюгоні згадувалися у творчості Жюля Верна. У романі "Таємничий острів" описується напад собаки мандрівників на цього звіра, а в "20 000 льє під водою" на дюгоня полює один із персонажів.

У наші дні дюгоні, як і раніше, зустрічаються в тропічному поясі Індійського і Тихого океану: від Червоного моря вздовж східного узбережжя Африки, в Перській затоці, біля північно-східного узбережжя Індії, поблизу Малайського півострова, Північної Австралії та Нової Гвінеї, а також ряду островів. Загальна довжина сучасного ареалу дюгонів оцінюється в 140 000 км берегової лінії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X