Давня мода. В Єгипті розкопали загадкові головні убори з воску

12 грудня 2019, 22:03

Археологи фактично вперше ідентифікували дві незвичайні «шапки», які були виготовлені з воску і прикрашали голови скелетів віком 3300 років.

Знахідки були зроблені на кладовищах міста Ахетатен, також відомого як Амарна.

Це відкриття може, нарешті, допомогти вирішити кілька гіпотез про значення цих головних уборів і про те, якою була їхня функція в ті часи.

Відео дня

«Розкопки двох конусів з кладовищ Амарни підтверджують, що тривимірні головні конуси на восковій основі іноді надягали на мертвих в Стародавньому Єгипті, і що доступ до цих об'єктів не був обмежений вищої елітою. Відкриття в Амарні підтримує ідею про те, що живі також носили такі головні убори, хоча до цих пір важко визначити, як часто і чому», — підкреслили вчені.

У мистецтві, виявленому в місті, а також у Єгипті в цілому, такі конуси з’являється нерідко. Їх часто зображують на головах гостей на банкеті або власників гробниць, що беруть участь в похоронних ритуалах.

Конуси також можна знайти на зображеннях людей, які ловлять рибу і полюють в загробному житті. Незвичайний головний убір, здається, має певний зв’язок з пологами, плодовитістю і зціленням.

Два скелета, знайдені з подібними шапками в Ахетатені, належали жінці близько 29 років і особі, чию стать не визначили, у віці від 15 до 20 років.

Тіло жінки знаходилося в хорошому стані. Вона зберегла своє волосся, в них і заплутався конус, розламаний на шматки і пошкоджений комахами, але впізнаваний. Цікаво, що малюнок, надрукований на внутрішній стороні конуса, здавався сумісним з тканиною, як ніби внутрішня частина структури воску була вирівняна.

Могила другої людини, розкопана в 2015 році, була пограбована, скелет був біля підніжжя могили. Проте, він теж зберіг волосся; і в цьому волоссі дослідники визначили другий конус.

Обидва поховання були простими і без написів, з кладовища, що інтерпретується як таке, що належить перш за все робочим. Це може означати, що або головні конуси призначені не тільки для високопоставлених членів суспільства, або робочі копіювали те, що робила знать.

Знахідка також спростовує гіпотезу про те, що конуси заповнювалися запашною олією, яка просочувався крізь них на волосся і тіло власника під час ритуальної практики очищення. Ретельний аналіз не виявив слідів масла, олії та будь-яких інших ароматизаторів на головних уборах і волоссі похованих.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X