Дослідження встановило параметри заголовку, які визначають популярність статті

1 вересня 2015, 18:17
Наукове дослідження встановило параметри заголовку, які визначають популярність статті, повідомляє Наука і Життя

Так, вчені з Уорікського університету порівняли цитованість 140 000 статей, опублікованих з 2007 по 2013 роки та довжину їх заголовків.

Згідно з дослідженням, цитованість була вищою у робіт з короткими назвами, однак, не обійшлося і без винятків: у статей з журналів The Lancet і The Lancet Oncology не вдалося знайти взаємозв'язок між довжиною заголовки і популярністю, а в Journal of High Energy Physics публікації з коротким заголовком, як правило, набирали мало посилань на самих себе.

Відео дня

При цьому, в The Lancet знайшли дві статті, що ввійшли в першу п'ятірку найбільш коротких назв: одна з них називалася просто Myopia, тобто Короткозорість, а друга - Measles, тобто Кір.

Співробітники деяких видань підтверджують, що короткий заголовок привертає більше уваги, тому що зростає ймовірність, що статтю під ним прочитають до кінця. На користь нової роботи говорить величезна статистика з 140 тисяч проаналізованих публікацій, однак, ніхто безапеляційно не говорить про те, що довжина заголовку є основним фактором успіху.

Наприклад, фізики та медики по-різному ставляться до довжини заголовків, а стаття, опублікована нобелівським лауреатом гарантовано приверне до себе підвищену увагу з будь-яким заголовком.

Повідомляється, що це не перша робота такого роду, проте досі результати дослідження виходили дещо суперечливими. Частково суперечності могли виникати тому, що різні наукові журнали використовують різні стандарти.

Наприклад, Science вимагає від авторів, щоб заголовок статті не перевищувало 90 символів, в той час як журнали групи PLoS (Public Library of Science) дозволяють до 250 символів – проте за рівнем цитування статті в Science в середньому сильно обганяють статті в PLoS. Тобто щоб вивчити зв'язок між популярністю роботи і її назвою, потрібно порівнювати публікації, що вийшли в одному і тому ж журналі або видавничій групі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X