62 роки по тому. У Тихому океані знайшли субмарину часів Другої світової війни

25 березня 2020, 22:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідник океану, глава Tiburon Subsea Тім Тейлор і його команда «Проект Lost 52» виявили підводний човен USS Stickleback, втрачений 62 роки тому.

Човен лежить на дні океану недалеко від гавайського острова Оаху на глибині приблизно 3300 метрів.

Підводний човен було введено в експлуатацію 29 березня 1945 року. Він був розгорнутий на Гуамі і відправився в перше патрулювання 6 серпня, в Японське море. В цей час атомні бомби були скинуті на Хіросіму і Нагасакі, і вважалося, що війна скоро закінчиться.

Відео дня

Субмарина USS Stickleback перебувала в районі патрулювання тільки протягом двох днів, коли був прийнятий наказ про припинення вогню. Вона залишилася в цьому районі, і 21 серпня вона врятувала два бамбукових плоти з 19 моряками з вантажного судна.

USS Stickleback повернулася на Гуам 9 вересня 1945 року. На наступний день вона відправилася в США. Вона прибула в Сан-Франциско і взяла участь в параді Третього флоту 28 вересня. Незабаром вона була виведена з експлуатації і поміщена в резерв 26 червня 1946 року.

26 червня 1953, після реконструкції USS Stickleback повернулася до складу флоту і брала участь в Корейській війні. 28 травня 1958 року USS Stickleback брала участь в навчаннях з есмінцем USS Silverstein (DE 534) в районі Гавайських островів.

В ході цих навчань підводний човен втратив плавучість і неконтрольовано опустився майже на 300 метрів. Команді вдалося підняти субмарину, але вона спливла в фарватері USS Silverstein і зіткнення уникнути не вдалося. Моряки змогли успішно покинути підводний човен, але все відсіки були затоплені, і USS Stickleback потонув на глибині.


USS Stickleback — третій виявлений підводний човен з чотирьох підводних човнів ВМС США, втрачених після закінчення Другої світової війни. USS Cochino (SS 345), USS Thresher (SSN 593) і USS Scorpion (SSN 589) також були втрачені під час холодної війни.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X