Дослідники виявили в Чехії найглибшу підводну печеру

3 жовтня 2016, 10:44
Вченим вдалося з'ясувати, що підводна печера біля міста Граніце - найглибша в світі. Її глибина досягає 404 метрів.

Неподалік від чеського міста Граніце групі дослідників під керівництвом Кшиштофа Старнавскі вдалося виявити печеру, яка, судячи з усього, є найглибшою з відомих на сьогоднішній день. Її глибина досягає 404 метрів, що на 12 метрів більше, ніж у попереднього рекордсмена — італійської дель Поццо Мерро, повідомляє Science Alert.

Відео дня

Для дослідження вчені використовували печери підводний апарат з дистанційним управлінням. І саме безпілотник зміг проплисти на глибину 404 метра. За словами Кшиштофа Старнавскі, він свідомо не поплив у глибину печери сам, а надав цю роботу роботам — його завданням було не побувати на рекордній глибині, а провести наукове дослідження. Сам вчений опустився лише на глибину 265 метрів, щоб задати напрямок для роботи зонда.

"Як керівник експедиції, за останні кілька років, я підготував обладнання та маршрут для занурення апарату з дистанційним управлінням, так що пристрій зміг пройти через дуже вузький прохід між каменями", - говорить Старнавскі.

Цікаво, що дна при цьому робот не досяг: на подальше занурення просто не вистачило довжини кабелю. Таким чином, дослідження печери та уточнення її розмірів продовжаться в найближчі роки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X