Дослідники: кава допомагає жінкам уникнути слабоумства

8 жовтня 2016, 10:07
Американські вчені з'ясували, що кава на третину знижує ризик старечого слабоумства у жінок

У групі літніх жінок, які оцінювали своє споживання кофеїну як високе - понад 261 мг на день - виявили зниження на 36 відсотків ризику старечого недоумства (деменції) протягом 10 років спостереження. Цей еквівалентний рівень споживання двох-трьох великих чашок кави в день, йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні Science Daily.

Відео дня

Вчені використовували дані про 6467 жінок старше 65 років, яких вивчали протягом 10 років у рамках спеціального дослідження ВООЗ. Зниження ризику недоумства було лише в групі жінок, які споживали багато кави. При цьому споживання кофеїну в малих дозах не має відповідного позитивного впливу.

"Встановлено, що споживання кофеїну потенційно є захисним фактором від когнітивних порушень. Це захоплююче, адже у кофеїну дуже мало протипоказань", - говорить Іра Дрісколл, провідний автор дослідження і професор психології в університеті Вісконсін-Мілуокі.

Вчені припустили, що кава блокує специфічні хімічні рецептори (аденозин А2А), які з віком можуть почати працювати неправильно, зачіпаючи області мозку, що контролює пам'ять.

"У нас з'являються безпрецедентні можливості для вивчення взаємозв'язку між споживанням кофеїну і захворюваністю віковим недоумством у великий і добре вивченної категорії жінок", - додає вчений.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X