Доповідь ООН: до 2100 року в Африці вимре половина видів тварин
Експерти ООН опублікували доповідь, згідно з якою біорізноманіття у світі істотно скоротиться вже до 2050 року, повідомляється на сайті IPBES, Міжурядової платформи з біорізноманіття.
У доповіді висвітлюються загрози екосистемам таких регіонів, як Європа, Північна і Південна Америки, Африка, Центральна Азія й Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Головна проблема для біорізноманіття - зміна клімату.
У Південно-Східній Азії до 2050 року зникне до 90% коралів, навіть якщо вдасться уповільнити глобальне потепління. До 2048 року в регіоні не залишиться рибних ресурсів, якщо промисловий вилов триватиме в такому ж темпі.
До 2100 року, на думку експертів, в Африці може зникнути більш ніж половина видів птахів і ссавців. Висихання африканських озер призведе також до зникнення багатьох видів рослин. Ситуація погіршиться внаслідок зростання населення континенту, яке до 2050 року збільшиться з 1,25 мільярда до 2,5 мільярда осіб.
Учені зазначають, що з часу відкриття Америки різноманітність видів у регіоні скоротилася на 31%. До 2050 року ця цифра сягне 40%. Зникнення багатьох біологічних видів відіб'ється на корінних народах. Більше ніж 60% мов і культур Америки загрожує вимирання.
[see_also]
На межі вимирання. Які тварини можуть зникнути в Україні
[/see_also]
Нагадаємо, днями в Кенії помер останній самець білого носорога.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.