Правда чи міф? Дитині не можна проводити за екраном більше двох годин на день

3 жовтня 2016, 20:06
Одна з найбільших проблем, з якими стикаються сучасні батьки - це проблема розумного обмеження часу, який дитина проводить за комп'ютером, планшетом або телевізором.

Офіційні рекомендації кажуть, що діти у віці від 5 до 18 років повинні проводити біля екрана не більше двох годин на день. Але у світі, де домінують планшети і мобільні телефони, ціх обмежень майже неможливо дотриматися. Нещодавнє опитування онлайн 18.000 дітей показало, що 56% респондентів перевищують цей денний ліміт.

Відео дня

Міф. Діти повинні проводити біля екрана не більше двох годин в день

Правда. Рекомендації за кількістю екранного часу були розроблені Американською академією педіатрії близько 20 років тому, в 90-е роки, щоб врегулювати перегляд дітьми саме телевізійних програм - наприклад, планшети і смартфони тоді навіть не були винайдені. В ті часи рекомендації були актуальними, але до 2016 року вони застаріли, йдеться в статті Live Science.

У зв'язку зі зростанням впливу технологій в нашому світі Американська академія педіатрії пообіцяла переглянути свої рекомендації для дітей біля екранів. Нові формалізовані принципи будуть опубліковані в кінці нинішнього року, і багато хто очікує, що "дозволений" екранний час збільшать.

Крім того, показник екранного часу - не найкращий спосіб забезпечити збалансований підхід до життя дитини. Справа в тому, що діти можуть використовувати гаджети для самих різних цілей. Є велика різниця між онлайн-навчанням і нескінченним переглядом роликів на YouTube.

Кращою альтернативою показникові "екранний час" лікарі і психологи вважають визначення якості тієї діяльності, якою діти займаються перед екраном. Зараз є тисячі освітніх програм, програми, спрямовані на розвиток творчих здібностей дитини. Найважливішим, на думку лікарів, є саме усвідомленість використання технологій, розуміння дітьми того, навіщо вони проводять час перед екраном.

Думка експерта

За словами психолога Оксани Трушик, засновника харківського спеціалізованого центру "Ладо", рекомендації батькам варто починати з поради моніторити продукт, який діти споживають, а також цілей, з якими вони біля екранів знаходяться.

"Це інтелектуальна діяльність, розвиток емоційного інтелекту, розвага? Або це заміщення спілкування з батьками чи друзями? Як себе почуває дитина після діяльності? Як себе поводить? Я цілком розумію, що прочитати рекомендацію про дві години на день перед екраном і вимкнути улюблений мультик на середині, заслужено пережити негативну реакцію на це, заради того, щоб відчути себе героєм у боротьбі за нанесення користі дитині, набагато легше, ніж мучитися з підбором контенту, моніторингом програм, передач, відеоуроків, підбирати і обговорювати з дитиною, що їй потрібно, важливо і в якій кількості", - говорить Оксана Трушик.

За її словами, батькам важливо вникати в сутність сучасних технологій, того, які способи комунікацій використовують діти та підлітки, необхідно також моніторити навчальні програми/портали, розбиратися у сучасній освіті.

"Це діяльність, яка відбере у батьків час, але дозволить їм допомогти вибудувати план діяльності (саме діяльності, а не сидіння, знаходження) дитини і розподілити план його екранного часу. Тому починайте з постановки мети, з того, що ви хочете для дитини", - наголошує психолог.

Висновок: Сучасний рівень розвитку гаджетів припускає, що після двох годин сидіння за екраном проблеми с зором у дитини не почнуться. Тому на перший план має виходити не те, скільки часу дитина проводить за комп'ютером або планшетом, а те, чим саме він займається перед екраном, з яким контентом працює. Крім того, вимоги про двох годин екранного часу в день вже застаріло – це визнають і самі медики.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X