Людська хвороба. Вчені дізналися, чому дельфіни та кити викидаються на берег

20 грудня 2022, 13:15
Щороку на берег викидається безліч морських ссавців (Фото:katelookup/Depositphotos)

Щороку на берег викидається безліч морських ссавців (Фото:katelookup/Depositphotos)

Група вчених з Університетів Глазго, Сент-Ендрюсу та Едінбургу та Дослідницького інституту Моредун у Шотландії з’ясували, що причиною однієї з найзагадковіших проблем поведінки морських ссавців може бути хвороба Альцгеймера.

Раніше вважалося, що хвороба Альцгеймера, як і інші види деменції, буває лише в людей. Але нове дослідження шотландських вчених спростувало цю гіпотезу.

Дослідники провели посмертні тести двом десяткам зубастих китів і виявили у них три ключові зміни в мозку, пов'язані з хворобою Альцгеймера: аномальні рівні бета-амілодного білка в бляшках, що руйнувало нейрони в мозку, скупчення тау-білка всередині нейронів, накопичення запалення мозку.

Відео дня

Зазначається, що всі тварини були досить літніми, проте що саме призвело до змін в їхньому організмі, поки невідомо.

Також поки рано говорити про точний діагноз китоподібних. Виявлені зміни відповідають віковій деменції, проте перед тим, як робити висновки, мають бути проведені додаткові тести.

Але вже зараз дослідники вважають, що саме виявлені ними патології можуть бути причиною того, що деякі кити та дельфіни викидаються на берег. Іноді це дивне явище спостерігається у цілих зграй, але в цьому випадку, як вважають автори дослідження, проблема може полягати у хворобі ватажка.

Показати ще новини
Радіо NV
X