Сходять з розуму? На берег у Шрі-Ланці викинулися понад сто дельфінів
Близько сотні гринд, які відомі також як «кити-пілоти» викинулися на мілину на західному узбережжі Шрі-Ланки. Їх намагаються врятувати поліція і місцеві жителі.
Короткоплавцеві гринди почали викидатися на пляж Панадура, в 25 км на південь від столиці Коломбо, 2 листопада незадовго до сутінків і протягом години їх кількість збільшилася десь до 100, розповів начальник місцевої поліції Санджай Ірасінгхе.
«За допомогою місцевих жителів ми намагаємося зіштовхнути їх в океан. Але їх весь час виносить на берег. Нам допомагає флот врятувати цих китів», — сказав Ірасінгхе.
Управління по захисту морського середовища Шрі-Ланки (MEPA), яке направило своїх співробітників для допомоги в рятувальній операції, заявило, що це найбільша окрема зграя китоподібних, яка викинулася на берег в невеликій південноазійській країні.
«Дуже незвично, щоб така велика кількість особин досягла наших берегів. Ми думаємо, що це схоже на масовий викид на берег в Тасманії в вересні», — сказав керівник MEPA Даршанах Лахандапура, додавши, що причина викидання тварин на берег невідома.
Короткоплавцева гринда (Globicephala macrorhynchus) — один з двох видів морських ссавців роду гринд родини дельфінових. Незважаючи на належність до родини дельфінових, їхня поведінка більше схожа на великих китів. Дорослі особини можуть досягати 3,5−6,5 метра завдовжки.
Точні причини масових викидів китів і дельфінів залишаються невідомими, незважаючи на те, що вчені десятиліттями вивчають це явище.
Раніше НВ писав, що американські біологи з’ясували, що в дні з сильними атмосферними радіочастотними шумами сірі кити (Eschrichtius robustus) частіше викидаються на берег.
Це означає, що в цьому конкретному аспекті на популяцію китів впливають не люди з сонарами, а, умовно кажучи, Сонце з магнітними бурями.
Сірі кити використовують навігацію, щоб подорожувати на великі відстані, і вони покладаються, принаймні частково, на магніторецепцію, тобто використовують магнетизм Землі для навігації. Нове дослідження припускає, що сонячні бурі і їх вплив на Землю можуть цю навігацію порушити.
«Сірі кити частіше викидаються на берег у дні разом із підвищеним рівнем радіочастотного шуму в атмосфері», — написала у своїй новій роботі аспірантка Університету Дьюка в галузі біофізики Джессі Грейнджер.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.