Дебют ракети Falcon Heavy перенесли, щоб перевірити всі двигуни

1 грудня 2017, 12:47
SpaceX планує запустити ракету надважкого класу Falcon Heavy тільки після вогневих випробувань всіх 27 ракетних двигунів Merlin

Запуск має відбутися в перші місяці 2018 року, пише Spaceflightnow.

Компанія SpaceX, яку очолює Ілон Маск, сподівалася запустити Falcon Heavy в перший випробувальний політ до кінця грудня нинішнього року. Після 8 грудня на мисі Канаверол мав звільнитися стартовий майданчик для цієї ракети. Однак тепер графік запусків змінено.

Відео дня

Президент компанії Гвінн Шотвелл зазначила, що поки немає такої великої площадки, на якій можна випробувати всі 27 двигунів одночасно. Тому випробування відбудуться на тестовому полігоні SpaceX в місті Макгрегор, штат Техас, де випробують по черзі три блоки по 9 двигунів.

Політ відбудеться через кілька тижнів після вогневих тестів нових двигунів Merlin. Якщо пуск мине успішно, Falcon Heavy стане першою ракетою, що створює таку потужну тягу. Точна дата тестування поки невідома.

"Falcon Heavy вимагає одночасного займання всіх 27 двигунів. Дуже багато, що може піти не так. Це одна з тих речей, які дуже важко перевірити на місці. Ми можемо запустити двигуни на землі, і можемо спробувати змоделювати динаміку, але незрозуміло, як двигуни поводитимуться в реальних умовах", - говорив раніше Ілон Маск, коментуючи затримки із запуском Falcon Heavy.

Falcon Heavy - це ракета-носій надважкого класу, розроблена на основі Falcon 9 і має три перші ступені Falcon 9 Full Thrust як прискорювачі. Передбачається, що перші ступені ракети будуть багаторазовими і після польоту зможуть сісти на платформу або на сушу - аналогічно першому ступеню Falcon 9.

Показати ще новини
Радіо НВ
X