Довго пірнали. Дослідники добралися до найглибшого з відомих затонулих кораблів — відео
Дослідники зробили занурення до найглибшої з відомих корабельни х аварій у світі — есмінця ВМС США Johnston, який затонув 25 жовтня 1944 роки після бою з японським кораблем під час Другої світової війни.
Корабель, близько 115 метрів в довжину і 12 метрів в ширину, затонув під час битви в затоці Лейте — найбільшому морському бою в історії. Саме в ньому японці вперше використовували тактику камікадзе.
Уламки корабля виявили аж в 2019 році біля узбережжя острова Самар у Філіппінському море, пише Live Science. Однак дистанційно керований апарат, який знайшов судно, не зміг до нього дістатися — він був занадто далеко, на глибині 6 456 метрів.
Нову експедицію профінансував Віктор Весково, колишній командувач ВМС США. Він організував два восьмигодинних занурення, які пізніше були визнані як найбільш глибоководні з тих, що коли-небудь відбувалися людиною або підводним апаратом, щоб дослідити місце корабельної аварії.
Команда змогла зняти кадри носа, містка і міделю корабля. Номер корпусу 557 також можна було розгледіти з обох сторін. Також на місці були гарматні вежі, здвоєні торпедні стійки й артилерійські установки. Але знайти залишки тіл або одягу дослідники не змогли.
"Ми могли бачити масштаби уламків і серйозну шкоду, завдану під час інтенсивного бою на поверхні. Він отримав вогонь з найбільшого військового корабля з коли-небудь побудованих — лінкора Імператорського флоту Японії Ямато», — говорить Паркс Стівенсон, відставний лейтенант ВМС США, який брав участь в зануренні.
В кінці експедиції водолазна команда поклала вінок «на поле битви в океані». Знайти ще три кораблі, які брали участь в цьому бою вони не змогли.
У заяві команди кажуть, що екіпаж подбав про те, щоб не потривожити уламки, але у них є надія, що кадри й інформація, які вони привезли зі своєї експедиції, "стануть корисними для істориків і військово-морських архівістів".

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.