Не більш ніж вісім. Кардіологи розрахували оптимальний час сну

28 серпня 2018, 08:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження, представлене на Конгресі Європейського товариства кардіологів у Мюнхені, вказує на те, що занадто довгий або занадто короткий сон підвищує ризик інсульту.

Оптимальною для роботи серця тривалістю сну вчені назвали інтервал від 6 до 8 годин, повідомляє Guardian.

В рамках дослідження представниками центру кардіології в Афінах були проаналізовані дані понад мільйона дорослих.

Відео дня

Автор дослідження, доктор Епаймінондас Фонтас, сказав: "Наші результати показують, що занадто багато або занадто мало сну можуть мати негативні наслідки для серця".

З'ясувалося, що ризик розвитку проблем з серцем зростає на 11% у тих, хто спить менше 6 годин. Однак у тих, хто любить поспати довше 8 годин ризик виникнення інсульту та розвитку ішемічної хвороби серця вищий на 33%. Таким чином, недосипання і пересипання по різному збільшують ризик захворювання і смерті від хвороб серця та інсульту.

"Короткі проміжки сну навряд чи завдадуть серйозної шкоди здоров'ю, але накопичуються докази того, що слід уникати тривалого нічного сну або надмірного сну. Правильний сон є важливою частиною здорового способу життя", - наголосив Фонтас.

"Необхідно провести більше досліджень, щоб точно пояснити, чому так відбувається, але ми знаємо, що сон впливає на біологічні процеси, такі як метаболізм глюкози, артеріальний тиск і запальні процеси - а все це впливає на серцево-судинні захворювання", - упевнений Епаймінондас Фонтас.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X