Британські вчені прийшли до висновку, що кози – кращі друзі людини

7 липня 2016, 16:56
Дослідники з Лондонського університету королеви Марії заперечили твердження, що собака – найкращий друг людини. Вони знайшли докази того, що кози не менш розумні і також здатні формувати емоційний зв'язок з людиною

Зокрема, британські вчені з'ясували, що кози можуть пильно дивитися на людину в разі, коли не можуть впоратися з певним завданням, як це роблять собаки.

Таку особливість поведінки тварин дослідники відкрили, провівши експеримент за участю 34 кіз. Кожна "учасниця" повинна була знімати кришку з ящика, щоб отримати нагороду. Цей тест багаторазово повторювався, але в ході останнього випробування вчені зробили це завдання нездійсненним. Коли кози усвідомлювали, що кришку зняти не вийде, вони звертали свої погляди на людей, що проводили експеримент, повторюючи таким чином поведінку собак.

Відео дня

Вчені відзначили і ще одну особливість. Кози довше дивилися на людину, коли та дивилась у відповідь, ніж, коли вона поверталася до них спиною. Тварини розуміли, куди дивиться людина і змінювали свою поведінку залежно від ступеня уваги, яку їм приділяли.

"Отримані результати доводять, що представники виду, який використовувався переважно в сільському господарстві, можуть мати складний зв'язок з людиною, подібно домашнім та робочим тваринам, таким як собаки і коні", - говорить один з авторів дослідження Крістіан Науорт.

Науорт вивчає поведінку кіз давно. В ході минулих досліджень він встановив, що ці тварини не менш розумні, ніж собаки. Принаймні, вони виявляли не меншу кмітливість при виконанні певних завдань.

Дослідження британських вчених не тільки показує, що кози цілком можуть замінити звичну домашню тварину. Його результати свідчать про те, що тисячоліття, що минули з моменту одомашнення кози, вплинули на вид більш сильніше, ніж ми очікували.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X