Справжня наука. Британський вчений підрахував кількість інформації у видимому Всесвіті

21 жовтня 2021, 11:37
Скільки інформації може містити космос? (Фото:ESA)

Скільки інформації може містити космос? (Фото:ESA)

Фізик Мелвін Вопсон з Портсмутського університету отримав нову оцінку кількості інформації, яка міститься у всьому Всесвіті, який можна спостерігати.

За даними дослідника, ця кількість дорівнює «приблизно 6 раз по 10 в ступені 80 біт інформації».

Для початку він підрахував, скільки інформації може зберігати одна елементарна частинка, наприклад, електрон. Використовуючи теорію інформації Клода Шеннона, Вопсон з’ясував, що кожна частка містить 1509 біт інформації.

Відео дня

«Інформаційна ємність Всесвіту є предметом дискусій понад пів століття. Були різні спроби оцінити інформаційний зміст Всесвіту, але в цій статті я описую унікальний підхід, який додатково постулює, скільки інформації можна стиснути в одну елементарну частинку», — сказав автор незвичайної роботи Мелвін М. Вопсон.

Вопсон застосував обчислення інформаційної ентропії до маси, заряду і спину протонів, нейтронів (або складових їх кварків) і електронів, щоб отримати оцінку всієї інформації, що міститься в них, потім помножив усе це на число всіх частинок у Всесвіті, виключивши нестабільні частинки й античастинки.

Своїми дослідженнями Вопсон намагається довести вірність гіпотези про те, що інформація є п’ятим станом матерії у Всесвіті. Решта чотири — тверде тіло, рідина, газ і плазма.

«Вперше такий підхід був застосований до вимірювання інформаційного змісту Всесвіту, і він забезпечує чітке чисельне прогнозування», — сказав Вопсон.

Хоча підхід в цьому дослідженні ігнорував античастинки і нейтрино і робив певні припущення про передачу і зберігання інформації, він пропонує унікальний інструмент для оцінки змісту інформації на елементарну частинку. Практичні експерименти тепер можуть бути використані для перевірки й уточнення цих прогнозів.

Раніше НВ писав, що астрономи з Флорентійського університету під керівництвом Аси Скуладоттір вивчили зірку AS0039, яка розташована в галактиці Скульптор на відстані 290 000 світлових років від нас.

Хімічний склад цього об'єкта передбачає, що він включає елементи від так званої зірки популяції III, яка стала гіперновою.

Згідно з аналізом, проведеним астрономом Асой Скуладоттір з Флорентійського університету в Італії, AS0039 не тільки зірка з найнижчим вмістом металів, коли-небудь виявлена за межами галактики Чумацький Шлях, але й містить найменшу частку вуглецю серед усіх відомих зірок.

У разі підтвердження, AS0039 може стати ключем до розуміння того, як «засвітився» Всесвіт.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X