Boeing і Saab представили новий навчальний літак для ВПС США

14 вересня 2016, 13:12
Консорціум американської компанії Boeing і шведської Saab представив на розгляд ВПС США новий навчальний літак в рамках тендеру T-X

В даний момент, американські ВПС потребують заміни застарілих навчальних літаків T-38 Talon, повідомляє N+1 з посиланням на Breaking Defensе.

Відмінною рисою нового літального апарата є його повна готовність до масштабного серійного виробництва практично без проходження традиційних етапів льотних випробувань і доведення, хоча він був розроблений з нуля.

Відео дня

Ймовірно, досягти такої оперативності консорціуму вдалося завдяки використанню сучасних систем автоматизованого проектування, а також колишніх напрацювань в авіабудуванні. Так, зовні T-X нагадує суміш винищувача F/A-18F Super Hornet, що випускається Boeing, і бойового літака JAS-39 Gripen, компанії Saab.

img_5441-768x418
img_5441-768x418 Фото:

У свою чергу, автоматизовані системи дозволяють не тільки проектувати окремі елементи техніки, але і об'єднувати їх у віртуальний літак і проводити віртуальні випробування. При цьому, результати таких випробувань практично не будуть мати розбіжностей з підсумками реальних перевірок.

Для цього консорціум Boeing і Saab вже кілька років використовує для проектування програмний комплекс CATIA французької компанії Dassault Systemes. Комплекс дозволяє з високою точністю прогнозувати поведінку аеродинамічних елементів і таким чином, відмовитися від кількох етапів льотних випробувань.

Інших подробиць про новий літак в даний момент немає.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X