Біля Землі пролетів астероїд розміром з автобус

3 березня 2018, 07:09

2 березня порівняно недалеко від Землі пролетів астероїд 2018 DV1, діаметр якого, за оцінками вчених, становить 6-12 метрів.

Астероїд наблизився на відстань приблизно 112 тисяч кілометрів від Землі, що в три рази менше відстані від Землі до Місяця, пише Tech Times.

Знімок астероїда був зроблений за допомогою роботизованого телескопа в Арізоні. 10-секундна експозиція відстежувала рух астероїда, тому небесне тіло виглядає як різка точка, а ось зірки виглядають як смуги.

Відео дня

Згідно з базою даних малих тіл Лабораторії реактивного руху NASA, об'єкт фактично наближається до нашої планети, принаймні, раз на кілька років. Розрахунки показують, що його останній проліт стався 2 серпня 2017 року, а наступний очікується 26 лютого 2019 року. Але в цьому році відстань між Землею і астероїдом була мінімальною.

"Але не турбуйтеся про його падіння на Землю. Ймовірно, він розпадеться на дрібні шматочки в атмосфері і буде практично пилом, навіть якщо він досягне землі", - зазначає Tech Times.

Цікаво, що ще один проліт астероїда порівняно недалеко від Землі очікується вже 7 березня. Небесне тіло під назвою 2017 VR12 пролетить на відстані в 1,5 млн км від планети (майже 4 відстані від Землі до Місяця). Експерти NASA віднесли цей об'єкт до "потенційно небезпечних", але це не привід для занепокоєння. Об'єкт вважається потенційно небезпечним, якщо він перетинає орбіту Землі на відстані менше 0,05 а. е. (приблизно 19,5 відстаней від Землі до Місяця), і його діаметр перевищує 100-150 метрів.

Нагадаємо, що в минулому році NASA розробила систему відстеження потенційно небезпечних астероїдів. У липні 2017 року з допомогою цієї системи астрономи спостерігали за астероїдом 2012 TC4, який проходив близько до Землі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X