Довели. Глобальне потепління змусило білого ведмедя полювати на оленів

29 листопада 2021, 10:25
Білий ведмідь полював на північного оленя (Фото:REUTERS/Carlos Osorio)

Білий ведмідь полював на північного оленя (Фото:REUTERS/Carlos Osorio)

Група дослідників із польської наукової станції помітила білого ведмедя, який полював на північного оленя на норвезькому архіпелазі Шпіцберген.

Драматичне видовище розігралося на норвезькому архіпелазі Шпіцберген (Свальбард) 21 серпня 2020 року. Це сталося тому, що влітку морський лід відступає і забирає з собою тюленів, які складають основне джерело їжі білого ведмедя.

Відео дня

Група дослідників з прилеглої польської наукової станції спостерігала за цим і вперше зняла на камеру білого ведмедя, що полює на північного оленя.

На відео видно, як молода самка переслідує оленя-самця в крижаних водах, ловить і топить його, потім витягає на берег і береться за їжу.

«Уся ситуація була настільки дивовижною, що це було схоже на перегляд документального фільму», - сказала Ізабела Кулашевич, біолог із Гданського університету.

"Ви майже чуєте голос оповідача на задньому плані, який каже, що вам обов'язково потрібно подивитися цю подію, тому що ми, швидше за все, більше ніколи не побачимо нічого подібного", - сказала вона.

Кулашевич із колегами стверджує, що інцидент був одним із серії спостережень, які припускають, що білі ведмеді все частіше полюють на наземних тварин, щоб компенсувати їх обмежений доступ до тюленів. На думку авторів статті, є ознаки того, що останні десятиліття білі ведмеді стали частіше полювати на оленів.

Вони кажуть, що тут відіграють роль два фактори: морський лід, що відступає, змушує ведмедів довше залишатися на суші, а чисельність оленів на Свальбарді неухильно зростає після заборони на полювання в 1925 році. На думку вчених, поїдання оленів для ведмедів є як необхідністю, і можливістю.

«Якщо білі ведмеді вбивали оленів у 1950-х і 60-х роках, це помічали б дуже рідко, оскільки на той час на Шпіцбергені було мало людей, мало ведмедів і мало оленів. Тепер, із сучасними ЗМІ, кожен має камеру, соціальні мережі, і такі "новини" поширюються швидко», - сказав Ендрю Дерочер, професор в Університеті Альберти.

Через два дні після того, як польські дослідники зняли своє відео, було помічено, що той самий білий ведмідь пожирає тушу іншого оленя.

«Олені можуть бути важливими принаймні для деяких білих ведмедів, коли їм доводиться залишатися на суші протягом тривалого часу», - сказав норвезький експерт Йон Аарс, співавтор статті.

Експерти, однак, зазначають, що нова дієта не вплине на збільшення чисельності цих тварин.

Раніше НВ писав, що у 2018 році неподалік Північного полюса полярний ведмідь атакував і поранив одного з провідників круїзного судна на арктичному архіпелазі, тварину застрелили.

Білий ведмідь накинувся на провідника, коли туристи прибули на круїзному судні MS Bremen на північний острів архіпелагу Свальбард. Цей регіон знаходиться між материковою частиною Норвегії та Північним полюсом. Він відомий, перш за все, своєю дикою природою, відсутністю людського впливу на неї та величезною кількістю оленів та білих ведмедів.

На острові були двоє чоловіків, які займалися екскурсіями та охороною від білих ведмедів. Один із них і зазнав нападу, отримавши сильне поранення голови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X