Божественна знахідка. В Ізраїлі виявили древнє біблійне місто

10 липня 2019, 07:01

Археологи з Ізраїлю та Австралії знайшли руїни стародавнього міста Ціклаг, в якому, згідно з Біблією, цар Давид рятувався від царя Іудеї Саула і заснував там базу для військових походів на сусідні поселення.

Рідкісну біблійну знахідку виявили австралійські та ізраїльські археологи. Як пише N+1 з посиланням на The Jerusalem Post, древнє місто Ціклаг, яке фігурувало у Біблії як місце, де цар Давид переховувався від царя Іудеї Саула, знайшли на сході Ізраїлю біля підніжжя юдейських гір.

Відео дня

У Біблії сказано, що Геф — правитель міста Анхус, де жив древній народ філістимляни — передав своє інше місто Ціклаг у володіння Давида, щоб той міг сховатися від царя Саула. Давид використовував Ціклаг як розбійницьку базу для походів на місцеві племена — амаликитян — і відвойовуючи потихеньку владу Саула.

Давид віддавав значну частину награбованих грошей філістимлянам, які пізніше розтрощили ізраїльтян в одній з битв. Скориставшись цим, Давид розгорнув дворічне протистояння між Іудеєю і Ізраїлем, після чого його оголосили царем всього Ізраїлю.

Сліди филистимського міста Ціклаг, який став найважливішим для становлення влади Давида, вчені датували якраз часом життя царя Давида — імовірно X століття до нашої ери.

Раніше археологи вважали, що Ціклаг — це залишки іншого міста — Халуца — на півдні Ізраїлю, але не знайшли там слідів филистимських і іудейських поселень. Згідно з останнім відкриття, Ціклаг був розташований в районі сучасного поселення Хірбет а-Раї.

Саме тут, за твердженням вчених, жили филистимляни, а пізніше це місто було знищено пожежею. Археологи також знайшли там керамічний посуд, судини для зберігання вина і масла, ідентичні тим, які вже знаходили в іудейських містах недалеко від Єрусалима.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X