Без паніки: кінець Всесвіту відкладається на мільярди років

26 лютого 2016, 10:50
Нове дослідження вчених з Лісабонського університету показало, що кінець Всесвіту настане не раніше, ніж через 2,8 мільярда років

Змиріться – рано чи пізно Всесвіту прийде кінець. Одна з теорій, як це станеться, свідчить, що він загине через постійне розширення. З часом воно призведе до того, що всі об'єкти в космосі віддаляться один від одного на величезні відстані і загинуть. Саме ця версія і зацікавила Дієго Саез-Гомеса і його колег з Лісабонського університету.

Відео дня

Грунтуючись на останніх даних про темпи розширення Всесвіту, вони розрахували приблизні терміни, коли відбудеться великий розрив. 2,8 мільярда років – мінімум стільки буде існувати життя.

"Ми в безпеці", - резюмує Саез-Гомес.

Що стосується максимального строку, то його назвати вчені поки не готові. "Верхній поріг може йти у нескінченність", - розповідає португальський вчений.

Результати дослідження Саез-Гомеса зацікавили Роберта Колдуелла – фізика з Дартмутського коледжу в Нью-Гемпширі. Однак він вважає, що прогноз португальського колеги дещо песимістичний, і мінімальний термін існування Всесвіту має бути більший. У будь-якому випадку у нас в запасі ще дуже багато часу, підсумовує Колдуелл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X