Містика. Учені з’ясували, що Атлантичний океан нез’ясовним чином збільшується в розмірах

3 лютого 2021, 20:02

Ідеться не про підвищення рівня води. Потепління — зовсім інша тема. Учених ставить у глухий кут той факт, що Атлантичний океан зростає вшир. А Тихий океан при цьому звужується.

Ідеться всього про декілька сантиметрів на рік. Але факт залишається фактом.

Найпростіше припущення про природу феномена (рух тектонічних плит) є по суті правильним. Однак, нове дослідження показує, що тертя плит як таке — не причина, а також — наслідок інших масштабних процесів. Які ми до цього часу не до кінця розуміємо.

Відео дня

Отже, відбувається зсув тектонічних плит — ті, що лежать під обома Америками, віддаляються від тих, що лежать під Європою й Африкою.

Однак, які саме геофізичні сили здатні переміщати такі епічні маси, ми до кінця не розуміємо.

Нове дослідження групи британських учених дозволяє трохи інакше поглянути на те, що відбувається.

Що виявили дослідники?

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному виданні Nature.

Згідно з дослідженням учених з університету Саутгемптона, уся справа може бути в хребтах, які здіймаються з океанського дна в тих місцях, де розташовані стики тектонічних плит.

Учені припускають, що вони можуть бути залучені до процесу передачі матерії між верхньою й нижньою мантіями під земною корою.

Учені розташували 39 сейсмометрів на дні Атлантичного океану, щоб стежити за тектонічною активністю в районі великого хребта, який розташований у місці стику тектонічних плит Америки, і тих, що розташовуються під Європою.

Дані, отримані датчиками, дозволили вченим скласти досить детальну картину того, як матерія в земній мантії перетікає з однієї зони в іншу на глибинах до 660 км під дном океану.

«У цьому регіоні матерія переміщається з нижньої мантії вгору, що і сприяє формуванню хребтів на стиках тектонічних плит», — відзначають дослідники.

З огляду на розміри системи хребтів, можна припустити, що ця «конвекція» в земній мантії може бути вельми довгостроковим процесом.

Формування хребтів на дні океану є очевидною ознакою тертя тектонічних плит. І ймовірною причиною того, що відбувається незначне, але все ж розширення океанського дна.

Саме це призводить до того, що весь Атлантичний океан загалом стає трохи ширшим.

Однак, дослідники припускають, що процес переміщення матерії в мантії може відбуватися і в місцях, де немає хребтів на дні океану, або ж вони не такі помітні. Адже ідеться про процеси, які відбуваються на дуже великій глибині.

А значить, ми не до кінця розуміємо, які саме процеси відповідають за розширення одного океану та звуження іншого, констатують дослідники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X