Астрономи: вулкани могли допомогти появі життя на Марсі

10 квітня 2017, 21:50
Американські і британські дослідники показали, що вулкани на Марсі могли створити відповідні умови для життя мікроорганізмів

Імовірно, коли вулкани Марса були більш активними і вивергали сірку й окис вуглецю, вони мали визначальний вплив на атмосферу Марса, пише Seeker.

Ці вулкани могли фактично створити середовище, в якому мешкали стародавні марсіанські мікроби. Нова модель, що визначає діапазон вулканічних вивержень показує, що атмосфера Марса могла бути зроблена безкисневою, але при цьому - придатною для життя мікробів.

Відео дня

"Ці результати означають, що на давньому Марсі могли бути періоди, коли вулканічне газовиділення підтримувалося на достатньому рівні. Це важливо з точки зору астробіології, оскеільки умови розрідженої, бідній киснем атмосфери імовірно важливі для появи життя. Такі умови, ймовірно, добре підходять для синтезу пребіотичних органічних сполук, таких як амінокислоти, а тому роблять можливим виникнення життя", — відзначають автори роботи.

Вчені зазначають, що ще у 1950-х роках було доведено, що в умовах розрідженої атмосфери та при наявності води в рідкому стані електричні розряди можуть провокувати утворення складних органічних сполук.

Раніше НВ повідомляло, що американські геологи розрахували, коли могла припинитися вулканічна активність на Червоній планеті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X