Астрономи вперше отримали прямий знімок новонародженої планети

3 липня 2018, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені за допомогою приймача для пошуку планет SPHERE на Дуже Великому Телескопі ESO здобули перше підтверджене зображення планети, яка формується всередині газо-пилового диска навколо дуже молодої зірки PDS 70.

Дані спостережень свідчать про те, що у планети є хмарна атмосфера, повідомляється на офіційному сайті ESO.

Міжнародний науковий колектив вперше впевнено зареєстрував молоду планету PDS 70b, що прокладає собі шлях в масі протопланетного матеріалу навколо молодої зірки. Приймач SPHERE також дозволив дослідникам виміряти яскравість планети на різних довжинах хвиль, з чого вдалося вивести деякі характеристики планетної атмосфери.

Відео дня

Виконані спостереження дають чіткі зображення планети у вигляді яскравої точки на тлі затемненого центру. Чорним кругом замасковано зображення материнської зірки. Планета відстоїть від центральної зірки приблизно на три мільярди кілометрів, що приблизно дорівнює відстані від Урана до Сонця. Аналіз спостережень показує, що PDS 70b є гігантською газовою планетою з масою в кілька разів більше, ніж у Юпітера. Її поверхня має температуру близько 1000 ° C, що набагато вище, ніж у будь-якої планети нашої Сонячної системи.

Темна область в центрі знімка - результат застосування коронографа - маски, яка блокує сліпуче світло центральної зірки і дозволяє астрономам зареєструватись набагато слабші зображення. Без цієї маски слабке світіння планети було б повністю невиразним на тлі яскравого сяйва зірки PDS 70.

"Відомо, що в дисках навколо молодих зірок народжуються планети, але досі було всього кілька випадків спостережень, в яких там були зареєстровані ознаки існування новонароджених планет. Більшість цих кандидатів в планети можуть зрештою виявитися просто неоднорідностями яскравості дисків", - розповідає Міріам Кепплер, керівник групи, яка відкрила планету PDS 70,що формується.

Інша група вчених, до якої увійшли багато астрономів з групи, яка зареєструвала нову планету, в тому числі і сама Кепплер, протягом останніх декількох місяців продовжила початкові спостереження планети в околиці PDS 70 у подробицях. Цього разу астрономи не тільки отримали чудово ясне зображення нової планети, яке наводиться тут, а й змогли записати її спектр, аналіз якого показав, що атмосфера планети хмарна.

"Результати групи Кепплер відкривають нове вікно в складний і ще мало зрозумілий нам світ ранніх стадій еволюції планет. Нам необхідно спостерігати планети в дисках навколо молодих зірок, щоб краще зрозуміти процеси утворення планет", - говорить Андре Мюллер, керівник другої дослідної групи, що вивчала молоду планету.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X