Астрономи виявили незвичайні вітри в атмосфері Венери

18 вересня 2017, 10:18
Вчені за допомогою зонда Venus Express вперше описали вітри і будову верхніх шарів хмар на нічній стороні Венери

З'ясувалося, що в атмосфері Венери домінують сильні вітри, які циркулюють навколо планети до 60 разів швидше, ніж сама планета обертається, пише Science Alert.

Це явище носить назву "суперобертання". Його причини залишаються невідомими для вчених.

Відео дня

"Ми витратили десятиліття, вивчаючи ці суперобертання, відстежуючи, як верхні хмари рухаються на денній стороні Венери - це чітко видно на зображеннях, отриманих в ультрафіолетовому світлі. Тим не менш, наші моделі Венери поки не в змозі відтворити це суперобертання, тобто чітко видно, що ми могли пропустити деякі частини цієї головоломки", - говорить астрофізик Хав'єр Перальта з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

Знімки, які були зроблені за допомогою зонда, виявили, що суперобертання на нічному боці планети відбувається більш безладно і хаотично, ніж на денній стороні планети. Хмари на нічній стороні Венери виявилися більш протяжними, хвилястими, що мають часто неправильну або витягнуту форму. Дослідники відзначають, що це - несподіваний результат, який змусить "переглянути наші моделі Венери".

"Вперше ми змогли описати, як атмосфера циркулює на нічній стороні Венери в глобальному масштабі. У той час як циркуляція атмосфери на денній стороні планети широко вивчена, нам ще багато чого належить дізнатися про нічну сторону", - додає Перальта.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X