Астрономи наблизилися до розгадки таємниці полярних сяйв Юпітера

8 вересня 2017, 07:06
Американські дослідники отримали дані з зонда Juno, які пояснюють природу полярних сяйв Юпітера

Судячи з усього, полярні сяйва на полюсах Юпітера породжують не електрони, які розганяються, як на Землі, а інший тип взаємодії заряджених частинок, пише Science Alert.

Проліт Juno над полярною областю показав, що електрони в атмосфері Юпітера прискорюються в напрямку Юпітера при енергіях до 400000 електрон-вольт - який в 30 разів вище, ніж у найбільших полярних сяйв, що спостерігаються на Землі.

Відео дня

"У Юпітера яскраві полярні сяйва викликані якимось турбулентним процесом прискорення частинок, який ми поки не дуже добре розуміємо", - пояснює провідний дослідник Баррі Моук з Університету Джона Хопкінса.

Коли електрони досягали полюсів Юпітера, вони розсіювалися хмарами плазми, існуючими в верхніх шарах атмосфери планети, і породжували спалаху світла та ультрафіолетового випромінювання. Через турбулентність електрони так сильно прискорюються, що у великих кількостях створюють на небі сліпучі спалахи. Схожий процес виникає при появі деяких дуже слабких полярних сяйв на Землі.

На даний момент, це просто робоча гіпотеза, так як дослідники не можуть повністю пояснити те, що відбувається. Але зараз саме гіпотеза турбулентного прискорення є кращим поясненням полярних сяйв Юпітера.

У серпні 2017 року НВ розповідало, що американське космічного агентство розмістило на своєму сайті нове зображення Юпітера з незвичайною перспективою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X