«Його розпластало б, як черв’яка». Відомий фізик розкритикував трюк героя Тома Круза у блокбастері Топ Ган: Меверік

13 січня, 06:33
За словами фізика, сцени з польотами неправдоподібні (Фото:Paramount Pictures)

За словами фізика, сцени з польотами неправдоподібні (Фото:Paramount Pictures)

За словами Ніла Деграса Тайсона, фокус із катапультуванням на швидкості 10.5 Махів дорого обійшовся б персонажу.

Сіквел Топ Ган починається з ефектної сцени, в якій Круз у ролі пілота ВМС США Меверіка катапультується з кабіни літака зі швидкістю 10,5 Махів і залишається в живих.

Відомий астрофізик та популяризатор науки Ніл Деграсс Тайсон відреагував на цей трюк у своєму акаунті на Twitter. Вчений повідомив, що таке неможливе в принципі.

Відео дня

"На такій швидкості його розпластало б, як черв'яка, під ударом кольчужної рукавиці", - заявив Тайсон. Він пояснив, що в подібних умовах повітря просто не може плавно розступитися перед об'єктом. Інженери знають про це, і тому конструкція фюзеляжу дозвукових та надвукових літаків має суттєві відмінності.

Астрофізик стверджує, що при катапу'туванні зі швидкістю понад 11 тис. км на годину тілу надається 400 мільйонів джоулів кінетичної енергії. Це еквівалентно вибуховій силі 100 кг тротилу.

«Тож ні. Меверік був би мертвий. Дуже мертвий», - пише вчений.

Це не єдиний його коментар щодо достовірності сюжету фільму. Раніше Тайсон критикував сцену, в якій пілоти летять над каньйоном під ударом багатьох ракет, щоб знищити потрібну мету.

«А чому б спочатку не вивести з ладу ракетні блоки?» — дивується він. — Могли б тоді літати без цих видовищних маневрів».

Показати ще новини
Радіо NV
X