Комок пилу. Астрономи висунули нову теорію про загадковий міжзоряний об'єкт
Перший ідентифікований міжзоряний об'єкт — Оумуамуа — вважали то кометою, то астероїдом. А зараз з’явилася теорія, що це просто клубок космічного пилу.
Дослідження, проведене Джейн Луу, астрономом з Університету Осло в Норвегії, передбачає, що Оумуамуа міг утворитися з пилу, знесеного з ядра комети за межами нашої Сонячної системи.
Грудки або пластівці пилу, які в англійській звуться «пилові кролики» — це скупчення пилу та сміття, утримувані разом статичною електрикою, які плавають під меблями під дією легкого вітру. Але вчені, які стоять за новим дослідженням, припускають, що Оумуамуа, перший міжзоряний об'єкт, коли-небудь помічений в нашій Сонячній системі, міг бути (по суті) збільшеним пиловим кроликом.
У новому дослідженні Луу і її команда припустили, що великий шматок породи, можливо, одного разу відколовся від ядра комети, і, коли частинки пилу і газу відлітали від ядра, вони прикріплялися до кам’яного фрагменту, в кінцевому підсумку формуючи Оумуамуа. У міру того, як фрагмент ставав більше, газ, який іде від комети, зрештою виштовхував породу в космос.
Вчені підозрюють, що вихідна комета була «довгоперіодичною», якій потрібно багато часу, щоб облетіти свої зірки і піти досить далеко від них. Через слабку гравітацію комети і тиск випромінювання дослідники вважають, що об'єкт відокремився від своєї батьківської комети, зрештою зробивши короткий проліт через нашу Сонячну систему.
Луу вважає, що з такими технологіями огляду неба, як телескоп Pan-STARRS 1 (Panoramic Survey Telescope і Rapid Response System), який вперше помітив Оумуамуа в 2017 році, ми почнемо бачити все більше і більше міжзоряних об'єктів.
Раніше НВ писав, що вчені в обсерваторії Лазурного берега у Франції припустили, що Оумуамуа — це осколок подрібненого планетарного тіла, що піддавався сильному гравітаційному впливу своєї зірки.
Поверхня Оумуамуа була кам’янистою і сухою, як у астероїда, але його рух нагадував рух комети. До того ж, вчені не виявили сліди газу і пилу, які зазвичай випускають комети.
З огляду на ці параметри, дослідники розробили комп’ютерну симуляцію, результати якої показали, що Оумуамуа прилетів до нас з іншої зоряної системи, де планетоподобні об'єкти розташовані дуже близько до своєї зірки, — імовірно, на відстані всього в 350 тис. км. До порівняння, відстань від Землі до Сонця становить близько 150 млн км.
Надзвичайно близьке розташування планет до зірки в передбачуваній зоряній системі нібито призводить до того, що сильний гравітаційний вплив цієї зірки буквально розриває планети на частини, викидаючи шматки далеко в космічний простір.
Одним з таких осколків, ймовірно, і є Оумуамуа, який пролетів сотні мільйонів років і досяг Сонячної системи.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.