Археологи знайшли в Швеції сліди масового вбивства

27 квітня 2018, 07:03

Шведські вчені знайшли стародавнє поховання людей, які стали жертвами масового вбивства понад півтори тисячі років тому.

Близько 450 року нашої ери невідомі штурмували невелике, процвітаюче селище Сандбі-Борг на березі острова Оланд і вбивали всіх жителів, пише Science Alert.

Село було розташоване недалеко від берегової лінії, там було близько 50 будинків, оточених стінами висотою від 4 до 5 метрів. Там проживало від 200 до 250 осіб. V століття в Європі - це час Великого переселення народів, так що хто вбив жителів села - залишається загадкою.

Відео дня

Поки на місці масового вбивства розкопані лише три будинки, але страшні знахідки вражають вже зараз. Скелети мають сліди ударів тупим предметом, а їх пози вказують на те, що вони померли раптово або залишалися без свідомості до смерті. Були виявлені частково обвуглені останки п'ятирічної дитини і немовляти. Один скелет - підліток віком до 15 років - опустив ноги на живіт іншого. Ймовірно, він спіткнувся об мертве тіло і впав.

Також цікаво, що на скелетах немає слідів пошкоджень, типових для битв того часу.

"Пошкодження, що нагадують загальні бойові травми, зазвичай виникають при зіткненні з противником, до сих пір не були ідентифіковані. Ця закономірність приводить нас до висновку, що загарбників було багато, вони одночасно проникли в будинки, і деякі їхні жертви були не в змозі себе захистити", - відзначають автори роботи.

Ще більш цікаво те, що місцевість рясніє скарбами. На руїнах села були знайдені золоті монети, скляні намистини, позолочені брошки, кільця і ​​срібні кулони високої якості. Однак, зброї знайдено не було. Тобто ті, хто знищив село Сандбі-Борг, не займалися здирством, але, можливо, захопили мечі і іншу зброю в якості трофеїв.

Більш того: ніхто із сучасників ніколи не відвідував цю ділянку, щоб грабувати будинки або забирати коштовності з тіл загиблих. Жертви залишилися там, де вони впали, село було закинуто, поки дахи будинків не рухнули. А нинішні жителі острова Оланд просили археологів триматися подалі від цього місця.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X