Археологи знайшли в Польщі дивне поховання дитини

4 грудня 2018, 08:05

У неглибокій могилі в печері Тюнель Велькі на Краківсько-Ченстоховській височини було знайдено тіло маленької дитини, померлої кілька сотень років тому.

Іншим людським кісткам в печері було більш ніж 4500 років, тому це місце явно не призначалося для поховання, пише Science Alert.

Археологи вважають, що це була єдина сучасна людина, похована в печері в цьому регіоні. Але власне поховання виявилось дуже дивним: у роті дитини знайшли череп маленького птаха, зяблика, а інший череп зяблика був знайдений поряд з його щокою. Останки були вперше виявлені 50 років тому під час розкопок печер, але майже всі знахідки були поміщені в сховище майже відразу, без вивчення та опису.

Відео дня

Археолог Малгожата Кот з Інституту археології Варшавського університету приступила до здійснення проекту з аналізу цих артефактів, коли натрапила на останки.

"Коли ми відкрили ще одну запилену коробку з старого дослідницького проекту, ми виявили маленькі дитячі кістки. Їх першовідкривач, професор Вальдемар Хмелевські, ніколи не публікував подробиць цієї знахідки, він включив тільки фотографію в книгу, опубліковану в 1980-х роках", - розповідає дослідник

Радіовуглецеве датування передбачає, що дитина була похована в кінці 18 століття або на початку 19 століття нашої ери і померла у віці близько 10 років. Попереднє дослідження кісток дозволяє припустити, що дитина страждала від недоїдання.

Що стосується того, чому він був похований в печері сам по собі, з головами (або черепами) птахів, це все ще повна загадка.

"Ця практика не відома серед етнографів, яких ми опитали. Залишається загадкою, чому дитину поховали в печері таким чином, а не на кладовищі в сусідньому селі", - сказала Малгожата Кот

Черепи птахів вже були описані в більш ранній роботі, але автори не знали, що вони були знайдені як частина людського поховання, оскільки це поховання ніколи раніше не описувалося в опублікованих дослідженнях.

"Ми повернулися до черепів птахів, але новий аналіз не показав нічого, що могло б принаймні пояснити, чому голови супроводжують дитину. Наприклад, немає слідів розрізів на черепах. Ми знаємо тільки, що це були рештки дорослих птахів", - продовжила Кот.

Ця дивна загадка викликає багато питань, і, на жаль, існує серйозна перешкода для пошуків: череп дитини відсутній. Він був відправлений антропологам до Вроцлава відразу після розкопок, і ніхто не знає, що з ним стало. Крім того, десятки печер на Краківсько-Ченстоховської височини були пошкоджені людьми. Наприкінці 19 і початку 20 століть фермери прибрали велику частину осаду з печер, щоб використовувати його як добриво.

Команда має намір провести більш ретельну серію тестів ДНК на що залишилися кістках, щоб дізнатися більше інформації про трагічний кінець дитини. Так що, можливо, це не останнє, що ми чуємо про це дивне поховання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X