Археологи знайшли під Єрусалимом свідчення давньої вендети

18 травня 2018, 07:03

У єрусалимських горах вчені знайшли череп і кисть правої руки, які, на думку фахівців, є найдавнішим матеріальним свідченням кровної помсти.

Дослідження проводилися групою археологів під керівництвом професора Бар-Іланського університету Боаза Зіссу, повідомляє newsru.co.il.

За допомогою антрополога з Управління старовини доктора Йосі Нагара та фахівця Національного центру судово-медичної медицини доктора Хаїма Коена було встановлено, що йдеться про рештки чоловіка віком 25-40 років, який жив в X-XI століттях нашої ери - близько тисячі років тому.

Відео дня

"Він загинув від удару мечем - такий удар вбиває на місці. Але на черепі в районі маківки ми виявили сліди двох серйозних травм, які згодом зажили. Це означає, що чоловік задовго до смерті зазнавав нападів", - відзначають експерти.

Під час експертизи було встановлено, що череп збігається з будовою голови бедуїнів. Як відомо з писемних джерел, бедуїни, які прийшли з території сучасної Йорданії, населяли в той період район єрусалимських гір. Серед них була поширена кровна помста.

Як повідомляє прес-служба Управління старовини, відомий текст початку минулого століття, в якому бедуїн, що здійснив обряд вендети, приносить відрубану голову і кисть жертви, щоб довести: він відновив честь свого роду. Вчені впевнені, що це дозволяє говорити про перший підтверджений "доказами" випадок кровної помсти.

Раніше НВ повідомляло, що на північному березі Галілейського моря ізраїльські археологи, ймовірно, знайшли римське місто Юлія. Таких висновків вчені дійшли, виявивши під час розкопок сліди римської лазні.

"Це означає, що там було місто, а не просто рибальське село. Лазня свідчить про існування міської культури", - говорить автор дослідження, доктор Мордехай Авіам.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X