Археологи виявили на Херсонщині могилу стародавнього воїна

19 вересня 2018, 12:13

У перший день археологічних розкопок на Арабатській стрілці було знайдено стародавнє поховання воїна.

Про це в своєму блозі на Facebook написала учасник розкопок Оксана Чорнобривцева.

"Це щось грандіозне! Сьогодні перший день розкопок, які почали співробітники Інституту археології НАНУ на Арабатській стрілці і знайдений сармат. Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик", - написала Оксана Чорнобривцева.

Відео дня

За її словами, кошти на розкопки на Арабатській стрілці були виділені місцевою владою. Розкопки тривають, і Оксана Чорнобривцева окремо попросила у місцевих жителів "дбайливого ставлення до історії, знахідок і шанобливого ставлення до вчених".

Сармати - це народ, який складався з кочових іраномовних племен кінця ранньої Залізної доби. Ці племена жили на більшій частині півдня України, населяючи степові райони від вододілу Тиси і Дунаю до Аральського моря.

Головним типом військ причорноморських сарматів була легка кіннота. Сармати, які були вмілими вершниками, мали на озброєнні не тільки лук і стріли, але і мечі, кинджали і важкі списи. Римський історик Тацит запевняє, що у сарматів були панцири "із залізних пластин або дуже товстої шкіри".

Раніше НВ повідомляло, що в селі Легедзине Тальнівського району Черкаської області вчені знайшли могилу жінки III-IV століття, яку могли вважати відьмою. Справа в тому, що поховання суперечить всім тодішнім традиціям.

"Похована - у віці до 25 років. Лежить обличчям вниз із заведеною за спину рукою. Звичний для того часу похоронний інвентар відсутній", - каже співробітник Національного історичного музею Сергій Діденко.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X