Археологи знайшли в Сибіру 2000-річне кладовище собак

18 липня 2016, 18:05
В Усть-Полуї, розташованому неподалік від сибірського міста Салехард, вчені знайшли кладовище собак, вік якого становить близько 2000 років

На місці розкопок в Сибіру були виявлені рештки 115 собак. За словами археолога з Університету Альберти в Канаді Роберта Лоузі, цим знайдене кладовище виділяється на тлі інших подібних місць поховань, де вченим вдавалося знайти максимум 10 собак.

Відео дня

Вчені вважають, що більшість тварин були вбиті з метою вживання в їжу або принесені в жертву в ході релігійних ритуалів. Однак деякі з них, схоже, мали особливий статус. Рештки 5 тварин були акуратно поховані. За словами Лоузі, єдине, що відрізняє їх поховання від людських, це місцерозташування.

"До жодної іншої тварини в Усть-Полуї не ставилися так добре", - розповідає арехолог.

Вчені вважають, що це свідчить про те, що у деяких тварин був тісний зв'язок зі своїми господарями, які жили у стародавньому поселенні.

Раніше Лоузі проводив розкопки собачих поховань на Байкалі, вік яких складає близько 8000 років. Канадський археолог зазначив, що в даному регіоні до собак ставилися інакше, ніж в Усть-Полуї. Тут не було знайдено доказів того, що тварин приносили в жертву чи вживали в їжу. Деякі собаки навіть були поховані з декоративними ошийниками.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X