Археологи знайшли в Єгипті 3000-річне місто мертвих

1 квітня 2016, 17:21
Некрополь доби Нового царства (1550-1069 рр. до н. е.) був знайдений в місцевості під назвою Гебель ес-Сільсіла, що відома своїми каменярнями, де стародавні єгиптяни добували будівельний матеріал для споруд. Він налічує кілька десятків гробниць

"Поки що нам вдалося виявити більше 40 гробниць і маленьке святилище на берегах Нілу", - говорить археолог з Лундського університету Марія Нільсон, яка керує розкопками, додаючи, що багато гробниці знаходяться в поганому стані.

Відео дня

В даний час археологи зосередилися на вивченні невеликої частини знайдених гробниць. Святилище, яке вони знайшли, являє собою два відкритих зали, що виходять на річку. Дверний отвір прикрашає зображення крилатого сонячного диска. Що стосується гробниць, то вони складаються з одного-двох приміщень, висічених у скелі. Як правило, до місць поховання ведуть сходи.

Поки що вчені не можуть відповісти на питання, для кого призначалися ці гробниці. Предмети, знайдені всередині (залишки трун, амулети та інші), вказують, що там ховали людей досить високого соціального статусу. За словами Нільсон, вищих державних чиновників Стародавнього Єгипту ховали в Фівах, тож, ймовірно, цей некрополь призначався для тих, хто був рангом нижче.

Показати ще новини
Радіо NV
X