Археологи вперше знайшли кладовище стародавніх філістимлян

11 липня 2016, 12:02
У 2013-му дослідники вперше знайшли кладовище давніх філістимлян в Ізраїлі, але тільки тепер повідали про відкриття. Вчені вважають, що воно проллє світло на походження народу

Знаходження кладовища стало кульмінацією розкопок, які тривали три десятиліття. Археологам вдалося знайти 145 останків в декількох похоронних кімнатах. Деякі з них були оточені ювелірними виробами, зброєю та посудом. Рештки датуються 11-8 століттям до нашої ери.

Відео дня

"Через десятиліття вивчення того, що філістимляни залишили після себе, ми, нарешті, стикнулися з самими людьми, - говорить один з керівників розкопок Деніел Мастер. – Завдяки цій знахідці ми як ніколи близькі до того, щоб розкрити секрет їх походження".

Дослідники поки не мають єдиної думки щодо того, звідки походить давній народ. Вважається, що коріння філістимлян знаходяться в Греції, на Криті або Кіпрі, або в Туреччині. Наразі дослідники проводять тести з рештками, щоб встановити точне місце.

Незважаючи на те, що поховання були виявлені ще в 2013-му, весь цей час дослідникам доводилося зберігати своє відкриття в таємниці до завершення розкопок. Таким чином вони намагалися не привертати увагу ультраортодоксальних юдеїв, які протестували на місці розкопок проти того, щоб вчені турбували поховання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X