Археологи виявили в Китаї ймовірні рештки Будди

16 листопада 2017, 12:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Тисячу років тому два китайських ченці витратили два десятиліття, щоб зібрати шматочки кісток із місця кремації засновника буддизму. Тепер ці кістки, ймовірно, знайдено

Коробку з рештками, які, ймовірно, належали Будді (Сіддгартхі Гаутамі) археологи знайшли під час розкопок буддійського храму в окрузі Цзінчжоу, пише Science Alert.

У написі на стародавньому ящику йдеться: "Ченці Юньцзян і Чжімін зі школи Лотоса, що належать храму Маджоурі в монастирі Лунсін у префектурі Цзінчжоу, зібрали більш ніж 2000 шматків шаріра [рештків після кремації], а також зуби та кістки Будди, і поховали їх у Залі Маджоурі цього храму".

Відео дня

На артефакт натрапили мешканці села, що розташоване в Цзінчжоу, які займалися ремонтом дороги.

Археологи поки не стверджують напевно, що кістки належать саме Сіддгартхі Гаутамі. Але крім рештків, археологи також виявили 260 статуй. Це відкриття має важливе культурно-історичне значення, незалежно від походження самих кісток.

"Для багатьох буддистів, незалежно від істинної природи кісток, відкриття цієї неймовірної колекції може мати величезне духовне значення", - наголошують журналісти.

Будда, відомий також як принц Сіддгартха Гаутама, жив дві з половиною тисячі років тому. Ємності з написами, які стверджують, що всередині зберігаються рештки засновника буддизму, археологи знаходили і раніше.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X