Археологи переписали історію заселення Австралії

21 липня 2017, 07:04
Вчені знайшли підтвердження того, що австралійські аборигени заселили континент набагато раніше, ніж вважалося

За останніми даними, вони прибули на материк близько 65 тисяч років тому. Раніше вважалося, що перші люди на континенті з'явилися 47 тисяч років тому, повідомляє BBC.

Приводом для перегляду дат послужило відкриття найдавніших кам'яних сокир і малювальних знарядь з охрою в гроті Маджедбебе поблизу національного парку Какаду на Північній території. Судячи з усього, йдеться про найдавніші пристосування для наскального живопису в світі.

Відео дня

Керівник дослідження професор Кріс Кларксон з Універсіттета Квінсленда заявив, що його групе вдалося уточнити вік заселення маси землі і "відсунути" його на 18 тисяч років щодо прийнятої в науці датування в 47 тисяч років тому.

"Це має величезне значення - як для датування виходу людей з Африки, так і для визначення часу зникнення мегафауни і самоусвідомлення аборигенів в історії", - зазначив учений.

На думку Кларксона, яке засноване на даних оптичного датування, перші люди в Австралії застали мегафауну континенту, зокрема - гігантських вомбата і варана.

"Ми знайшли красиві кам'яні сокири з закріпленими смолою поперечними ручками з вибоїнами на їх гострих кінцях", - додав керівник дослідження.

Раніше НВ повідомляло, що сумчастого вовка, який зник близько століття тому, судячи з усього, змогли зафіксувати фотопастки в одному з віддалених районів Австралії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X